Eczane Tabelası 0532 419 68 66

Eczane Tabelası

Eczane tabelası, eczanelerin yerlerini belli etmek, uzak mesafelerden bile fark edilmesini sağlamak amacıyla tasarlanan bir tabela çeşididir. Eczaneler her insanın hayatında bir kez dahi olsa uğradığı işletmelerdir. Bu nedenle eczanelerin görünür olması oldukça önemlidir.

 Eczane tabelalarının kullanımı, devlet tarafından eczane tabela yönetmeliği kapsamında belirli sınırlar ile belirlenmektedir. Eczaneler, devlet ile işbirliği içerisinde olan kurumlar arasında yer aldığı için tabela kullanımında belirlenen kurallara uygun, eczane tabelaları kullanmakla yasal olarak yükümlüdür.

Eczane Tabelaları Neden Önemlidir?

Eczanelerin görünür olması, kolay bulunması amacı ile, devlet tarafından yasalarla çizilmiş sınırlar çerçevesinde, boyut ve tasarıma göre üretildiği izin önemlidir.

Eczane Tabelaları Neden Önemlidir?

Eczaneler halkın tüm kesimine hitap eden kurumlardır. Hastaneler ve sağlık kurumlarında doktorlar tarafından reçetelenen ilaç ve tedavi ürünlerinin, yanı sıra çeşitli ilaçlar ve sağlık kategorisinde yer alan çeşitli ürünlerin satışı eczaneler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle eczanelerin görünür olması, kolay bulunması gerekmektedir. Eczane tabelası, devlet tarafından yasalarla çizilmiş sınırlar çerçevesinde, boyut ve tasarıma göre üretilmektedir. Eczane tabelaların en temel ve ortak amacı eczanelerin kolay bulunabilir olmasını sağlamaktır. Çok sayıda eczanenin bulunması sebebiyle, eczanelerin her kullanıcı tarafından kolay tanınabilir olmasını sağlamak ve bu alanda yaşanabilecek haksız rekabetleri önlemek amacıyla eczane tabela yönetmeliği yasalarına tabi tutulmaktadır.

 Eczanelerde ilgili yönetmelik çerçevesine uygun olarak kullanılan tabelalar, ışıklı ya da ışıksız olarak kullanılabilmektedir. Ancak eczaneler zaman zaman 7/24 hizmet verdikleri ve insanların daima ihtiyaç duyduğu bir işletme olduğu için ışıklı olarak tercih edilen tabelalar daha çok rağbet görmektedir. Eczanenin görünür olmasını sağlayan, aynı zamanda bir reklam aracı niteliğinde kullanılan tabelalar, gören herkesin ‘’burada eczane var’’ şeklinde hafızasına kazınmaktadır.

Eczane Tabelası Ölçüleri:

Yönetmelik uyarınca devlet tarafından belirlenen eczane tabela ölçüleri, farklı boyutlarda yapılan tabelaların aynı oranlara sahip olacak şekilde tasarlanması mantığıyla belirlenmiştir.Örneğin; zemin ölçüsü 200 cm olarak kullanılacak olan eczane levhasıüzerindeki beyaz tabela 300*100 cm, kırmızı tabelanın zemini 70- 50 cm, eczane harf yüksekliği 25 cm olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu ölçüler farklı boyutlarda aynı oranla değişmektedir.

 Eczane tabelasının üzerinde kırmızı renkli, büyük fontlarla yazılan eczane yazısı ülkenin her yerinde aynı olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bunun başlıca nedeni, eczanenin simgesel olarak ülkenin her yerinde tanınabilir bir sembole dönüşmesidir. Eczaneler devlet ile işbirliği içerisinde çalışan kamusal firmalar sayıldığından, eczane tabelaları düzenli olarak denetlenmekte, eczane işletmelerinin tamamı değişen ve yürürlükte olan yasalara uygun tabela kullanmak zorundadır.

Eczane Tabelası fiyatları

Eczane tabelaları belirli ölçülerde üretimi sınırlandırılmış olduğu için, izin verilen ölçülere göre değişiklik göstermek üzere yaklaşık aynı fiyat standartlarına sahiptir.  Eczane tabelası fiyatları belirlenirken kullanılan en temel ölçüt, tabela boyutudur. Buna ek olarak tabelanın ışıklı olması, tabela üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi, işçilik maliyetleri gibi etkenlerde fiyatlandırmalarda değişikliğe neden olabilmektedir. İhtiyacınız olan boyutta eczane tabelası almak, fiyat bilgisi öğrenmek ve detaylı bilgi almak için isiklitabela.net web sitesini ziyaret ederek, firma hizmetlerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Eczane tabelası firmaları,

İçerik

8 Yorum

  1. Avatar Bu Kadar Bilgi

    Detaylı bir makale olmuş. Baştan sona okudum ve karşılaşmış olduğum için de mutluyum. Teşekkür ederim.