Tabela Çeşitleri (Tabela Modelleri)

Tabela Çeşitleri (Tabela Modelleri)

Tabela Modelleri ; Reklam Tabelası ile Çevrenizde Fark edilir Olun!


Günlük yaşantımızda 100’den fazla reklam görüyoruz artık devrimizde istemesek bile reklamlara maruz kalıyoruz. Uzmanlar bu reklam patlaması içerisinde ortalama 5 ile 6 tanesinin hatırlandığını söylüyorlar. Hele ki dijital reklamcılığın hızla gelişmesi ile maruz kaldığımız reklam sayısı da muhtemelen daha yüksek sayılara ulaşmıştır.
İnsanlara direkt ve etkileyici mesaj veren reklam çeşitleri, daha akılda kalıcı ve geri dönüşü daha hızlı reklam araçları olmaktadır. Bu açıdan da etkileme ve dikkat çekme yönünden tabela reklamları sektöründeki en etkin reklam araçları konumundadır.


Işıklı Tabela Modelleri

Işıklı tabela modelleri, içerisinde farklı aydınlatma malzemeleri kullanılan tabelalardır. LED, neon, floresan gibi araçlar ile tabelanın fark edilmesi kolaylaşır. Genellikle mekanın dış taraflarında kullanlan bu tabela türü gece daha efektif sonuçlar verir.

Işıksız Tabela Modelleri

İçerisinde aydınlatıcı bir malzeme kullanılmadan tasarımlanan tabelalardır. Gün ışığı olduğu sürece etkilidir. Ama bunların yanı sıra bu tabela türü hem daha az masraflı hemde elektrikten tasarruf etmenizi sağlar.gece kullanım için önerilemez.

Ahşap Tabela

Ahşap üzerine tek renk veya renkli olarak tasarımı yapılan tabelalardır. Doğal bir malzeme olması sebebi ile farklı ve estetik bir dokunuş sunar

Eczane Tabelası

Eczaneler için tasarımlanan tanıtıcı tabelalardır. Bu tür tabelaların tasarımı belli yönetmelik kurallarına bağlıdır.


Kutu harf tabela

Diğer bir adıda Kabartma tabela olana kutu harf tabela farklı bitelikli malzemelerden oluşur bunlar (plaksı, alüminyum, paslanmaz krom) iki veya üç boyutlu olarak tasarımları yapılır. Özel üretim olarak yapılan bu tabelalar ışıklı veya şıksız olarakda kullanılabilir.


Totem tabela

Işıklı veya ışıksız olan bu tabela türü genellikle otoyolarda ve benzinliklerde kullanılır büyük olmasıyla göze çarpan bu tabela türü uzaklığa bağlı olarak büyüklüğüde değişmektedir

Arazi tabelası

Genellikle arazilerde satış amaçlı olarak kullanılan bu tabela türü yer olarak kullanıldığı tek yer arazi olmaktadır.

Çatı tabelası

Çatı ların üstünde bulunan bu tabela türü genelikle büyük firmaların veya biaların üstünde olur çatı tabelası denmesinin en büyük sebebi çatıların üstünde olmasıdır.

Yönlendirme tabelası

Yönlendirme tabelasının amacı çoğunlukla yer belirtmek için kullanılır çoğu tabela dükkanın dışında olmasına rağman bu tabela türü firmaların içinde nerenin nerde olduğunu gösterir . Örnek olarak hastanedeki acil servis için bu taraftan gibi yazılar görmeniz çok mümkün.

İnşaat tabelası

Bu tabelanın iki ismi vardır biri inşaat tabelası biride şantiye tabelasıdır . bu tabelaların amacı yakında veya uzakta nerde olursanız olun burada bir yapım veya yıkım işlemi gerçekleştirdğini bildirir.

Hastane tabelası

Bu tabelanın amacı hastanenin üstünde bulunan yazılardır burada yazılı olanlar hastanenin ismi ve logosudur . Bu tabela türleri hastanenin profesyonelliğini ve deneyimini gösterir.

Pilon tabela

Uzaktan görülebilecek olan bu tabela türü hem büyük hemde yazıları okunabilir olur . Genellikle otoyolarda ve benzinliklerde kullanılır. Bunlar tek başına bir firma için olabildiği gibi birkaç firmanın reklamını barındıracak şekilde olur.

Pleksi tabela

Doğal şartlara dağınıklığı ve uzun ömürlü olması sebebi ile sıklıkla tercih edilen bir tabela türüdür. Ayrıca tasarım sürecinde pleksi tabelalar başarılı bir görsellik de sunarlar.

Led tabela

Işıklı tabelalardaki ışıklar yerine ledler konularak yapılmış tabelalardır. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bu tabelalar hem sabit hem de kayan yazı olarak dikkat çekici, kullanımı kolay ve estetik tabela çeşitleridir.
Tabela türlerimiz bu kadardı okuduğunuz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkürlerimizi.

İçerik